Menu

USG 3D/4D

Zapraszamy wszystkich przyszłych rodziców na położnicze badanie USG. W naszych gabinetach korzystamy z aparatu VOLUSON E8 EXPERT BT09. Obecnie jest to najnowocześniejsze urządzenie do badań USG dostępne na rynku. Cechuje je najszybsza rekonstrukcja obrazów 4D przy zachowaniu niespotykanej dotąd jakości obrazu.

Voluson E8 jest najwyższej klasy klinicznym stacjonarnym systemem ultrasonograficznym firmy GE. Zapewnia on najwyższą jakość obrazowania w technologii 4D. Urządzenie to stosowane jest w dziedzinach tj. ginekologia, położnictwo, radiologia, urologia, kardiologia czy też badania naczyniowe.

Nasz aparat dostępny jest tylko w nielicznych pracowniach w Polsce. Najnowsza technologia pozwala na jeszcze większą precyzję w diagnozowaniu i dokładną ocenę stanu płodu.

Voluson E8 Expert posiada wbudowaną nagrywarkę DVD-R/RW, dzięki której pacjentki mogą otrzymać niezapomnianą pamiątkę z badania USG – zdjęcia i film ukazujący ruchy dziecka w brzuchu matki.

Dzięki zastosowaniu ekranu dotykowego LCD do sterowania funkcjami aparatu, można wykonać wysokiej jakości badanie w krótkim czasie.

Aparat posiada dodatkową funkcję Power Doppler, która umożliwia analizę krążenia krwi w naczyniach dziecka. Badanie to dostarcza wielu istotnych informacji niezbędnych do diagnozy wydolności tętnic i żył oraz ukrwienia niektórych narządów. Wynik badania służy również diagnozie czynnościowej sznura pępowinowego, co pozwala przewidzieć ewentualne anomalie w rozwoju dziecka.

Według opinii American Institute of Ultrasound in Medicine (AIUM): Szerokie kliniczne zastosowanie ultrasonografii w ciągu ostatnich 25 lat nie wykazało ubocznych działań ultradźwięków w dawkach stosowanych w diagnostyce. Kliniczne badania, które są najbardziej miarodajnym sprawdzianem w ocenie ubocznego działania ultradźwięków nie wykazały wpływu na wagę urodzeniową noworodków. Inne badania epidemiologicznenie wykazały jakiegokolwiek związku przyczynowego pomiędzy diagnostyką ultrasonograficzną i wadami płodów.